03 Haziran 2019, 18:15 tarihinde eklendi

RADYESTEZİ ÖĞRENİYORUM

RADYESTEZİ ÖĞRENİYORUM

RADYESTEZİ NEDİR ?

 

“Radyestezi”, ingilizcede en yaygın bilinen adıyla “Dowsing”, basit araçlar ve düşüncenin gücü yardımıyla, canlı ya da cansız nesnelerin etraflarına yaymış oldukları enerjilerin ölçülmesi, yorumlanması ve ihtiyaç halinde bu enerjilerin faydalı bir şekle dönüştürülmesi yoluyla hayatımızı daha sağlıklı, daha farkındalıklı bir hale getirmenin, kısaca, hayatımızı birçok yönden kolaylaştırmanın keyifli bir yolu ve aynı zamanda da yurtdışında kabul görmüş olan tamamen deneysel ve istatiksel bir bilim dalıdır.

Kısaca titreşim ve frekansların tabiatını anlayıp bir sarkaç yardımıyla bilginin doğru yada yanlış olduğunu ölçmektir.

Şunu belirtmekte fayda görüyorum ki radyestezi fal,hurafe,büyü efsun değildir.”İLİMDİR”.Bu ilim hakkında mantıksal bir bilgiye ulaşmak istersek eğer önce enerji,frekans,titreşim alanından olaylara bakmamız ve değerlendirmemiz gerekiyor.”Bir bilgi cahilin eline geçtiğinde “HURAFE” alimin eline geçtiğinde “İLİM”olur.

Düşünce gücü, geçmişe ve geleceğe, içinde bulunduğumuz ortama veya başka bir ortama yönlendirilebildiği için, Radyestezi zamandan ve mekandan da bağımsız sonuçlar verebilmektedir…

Radyestezi bilimini uygulayan kişilere “Radyestezist”, ingilizcede en yaygın bilinen adıyla “Dowser” denir.

Sarkaçlar veya diğer bilinen adıyla pandüller, Radyestezi alanında özellikle de günlük hayatta en çok kullanılan araçlardan yalnızca biridir. Bu nedenle sarkaç kullanan kişilere çok yaygın olmamakla birlikte Radyestezist de denmektedir.

“Radyestezi” konusunun ülkemizde henüz yeterince bilinmiyor oluşu nedeniyle bu konuda en çok ingilizce kaynaklara rastlıyoruz ve internet üzerinde “Dowsing”, “Radiesthesie” veya “Radiesthesia” kelimesi ile çok daha fazla başlığa ulaşıldığını görüyoruz.

Yukarıda okuduğunuz Radyestezi açıklaması, bilimselliğe en yakın olan açıklamadır. İnternet üzerinde biraz araştırma yapacak olursanız, bu konuda çok değişik tanımlar ve açıklamalar da okuyabilirsiniz…

 

 

 

Sarkaç Seçimi

 

Ucunda ağırlık olup sallanan her şey sarkaç görevi görebilir.

Ancak elbette, size en iyi uyan sarkacı seçmek başlangıçta önemlidir. Çok çeşitli sarkaçlar vardır ya da yapılabilir. Bir sarkaçta dikkat etmeniz gereken özellikler, sarkacın ağırlığı, sarkacın zincirinin veya ipinin kalitesi ve bu ipin ya da zincirin uzunluğudur.

Çok ağır bir sarkaç sadece hafif hareketler veya dönüşler, ağırlığı çok hafif olan bir sarkaç ise kontrol edilemeyen hareketler yapacaktır. Bu nedenle, başlangıçta ağır olmayan bir sarkaç kullanmanız, sarkacın hareketini kolay gözlemlemeniz açısından daha uygudur. Eğer küçük, hafif bir sarkaç ile sık sık uygulama yaparsanız, zaman içerisinde buna alıştığınızı, sarkacın dönüş hareketlerinin daha hızlı ve büyük olduğunu hissedecek ve daha ağır bir sarkacı da kolaylıkla kullanabildiğinizi göreceksiniz…

Sarkacın zincirinin veya ipinin uzunluğu konusuna değinecek olursak, uzun bir zincirin ucunda bağlı bulunan sarkaç, istemsiz kas hareketlerine karşı çok duyarlıdır fakat tam bir dairesel dönüş yapacaksa eğer, zinciri kısa olan bir sarkaca oranla bu dönüşü daha uzun sürede tamamlar. Ancak, başlangıçta önemli olan sizin, sarkacın hareketini daha kolay gözlemlemeniz olduğundan, sarkaç kullanmaya uzun zincirli bir sarkaç kullanarak başlamanız önerilir, uzundan kasıt, sarkacınızın zincir uzunluğu 18-20cm’den kısa olmasa iyi olur. Yine zaman içerisinde, zinciri uzun olan bir sarkaçla çokça uygulama yaparsanız, ileride sarkacınızın zincirinin uzunluğunu kısaltabilir veya zincir uzunluğu daha kısa olan bir sarkaç alıp kullanabilirsiniz.

Sarkacı tutuşun da belli bir şekli yoktur. Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız, sarkacınızı o şekilde tutabilirsiniz. Şekilde gördüğünüz tutuş, en klasik tutuş şeklidir…

İlk kez bir sarkacınız olduğunda bir süre onu yanınızda taşımanız ve gece yatarken de yastığınızın altına koymanız, sarkaç kullanmaya kendi enerjinizin daha kısa sürede uyumlanmasını sağlayacaktır.

Size uyumlu bir sarkacınız olduktan sonra ise sarkacınıza sizden başka kimsenin dokunmaması önerilir. Şayet böyle bir durum söz konusu olursa sarkacınızı, akan bir suyun altında yıkamanız, üzerindeki size ait olmayan enerjilerden arındırmak için yeterli olacaktır.

 

Sarkaç Kullanım Alanları

 • YERALTI SULARI VE ZENGİNLİKLERİNİN ARANIP BULUNMASI
 • BAHÇE İŞLERİNDE UYGUN TOPRAK VE GÜBRE SEÇİMİ
 • SAĞLIK ÇALIŞMALARI;
  • HASTALIK TANISI VE UYGUN TEDAVİNİN TESBİTİ
  • UYGUN İLAÇ VE İLAÇ DOZAJI TESBİT
  • ÇAKRA DENGELENMESİ
  • MERİDYENLERİN DENGELENMESİ
 • SAHTEKARLIKLARIN ORTAYA ÇIKARILMASI
 • UYGUN EŞ, İŞ, EV, ARAZİ, SAĞLIKLI GIDA TESBİTİ
 • KAYIP İNSAN, EŞYA VE HAYVANLARIN BULUNMASI
 • ARKEOLOJİK ARAŞTIRMALAR
 • MAKİNA ARIZALARININ BULUNMASI
 • ZARARLI ENERJİ TESBİTİ VE GİDERİLMESİ
 • CİN-REPTİLYAN-NEGATİF ENERJİLERİN TESPİTİ
 • MEKAN DENGELEMESİ

gibi sınırsız kullanım alanı vardır… Bütün bunların, iş yerinizden veya evinizden çıkmadan harita, kroki ve fotoğraf üzerinde uzaktan da yapılabiliyor olması ise sarkaç kullanmanın hayatımıza getirdiği en büyük kolaylıklardan ve en keyifli yanlarından biridir…

Çok farklı ve sınırsız kullanım alanına sahip olmasına rağmen sarkacın çalışma prensibi hepsinde aynıdır. Bu kitapta günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz durumlar için sarkacın nasıl kullanıldığını göreceksiniz. Ve burada okuyacaklarınızın size sarkacın çalışma prensibi hakkında yeterli fikri vereceğine inanıyorum. Bu prensibi bir kere kavradıktan sonra, yukarıda başlıkları verilmiş olan kullanım alanları içinden en çok ilgi duyduklarınızı seçerek sarkaç kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ancak, hemen doğru veya olumlu sonuçlar almayı beklemeyin… Kendinize zaman verin, bol bol ve sık sık uygulama yapın. Nasıl ki bir müzik aletini doğru ve düzgün bir şekilde çalmayı öğrenmek için sık sık pratik yapmanız gerekir ise, sarkaçla da aynı şekilde azimle, en azından her gün 5-10 dakika uygulama yapmanız gerekir. Çünkü ancak bu şekilde sarkacınızla bir uyum içine girdiğinizi, sarkaç kullanma yeteneğinizin geliştiğini ve olumlu sonuçlar almaya başladığınızı görebilirsiniz. Aksi halde, yani yeterince uygulama yapmazsanız, çalışma prensibi -ilerleyen sayfalarda göreceksiniz- bu kadar kolay olmasına rağmen, sırf yeterince uygulama yapmadığınız için sarkacın sizlere sunacağı kolaylıklardan ve faydalardan uzak kalacaksınız demektir…

 

SARKAÇLA ÇALIŞMAK İÇİN NELER GEREKLİ

 

Sarkaç ile yapılan enerji dengeleme çalışmalarında, sarkacı kullanan kişide şu özelliklerin bulunması dahilinde başarı oranı nın daha yüksek olabildiğini tecrübe edindim.

 • NİYET
 • NEFES EGZERSİZİ (HİPNOZ VİDEOLARINDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ)
 • ÇEVRESEL ARINMA (TEMİZ HAVA,RADYASYON,GÜRÜLTÜ VB.)
 • BEDENSEL ARINMA (DERİ AÇAN DUŞ JELİ,KAS     GEVŞETİCİLER,MASAJ,AKUPUNKTUR,HACAMAT UYGULAMALARI VB.)
 • BEDENDEKİ NEGATİF VARLIKLARDAN ARINMA (TÖVBE KISMINA BAKINIZ)
 • SARKACI TANITMA
 • BOL BOL PRATİK YAPMA
 • ODAKLANMA
 • İNANÇ

Aksi halde bir insanın elinde değil de mekanik olarak dönen herhangi bir sarkaçtan da enerji dengeleme çalışmalarında aynı olumlu sonuçları almamız gerekir, ancak mekanik olarak dönen bir sarkacın bir vantilatör gibi havayı serinletmesinden başka bir özelliği yoktur.

Sarkaç ile enerji dengelemesi çalışmalarında ilk olarak izin alınması gerekir. Bu konu, “Uzaktan Bir Başka Kişi Üzerinde Çakra Dengelemesi Yapmak” başlığı altında anlatılmıştır. Yanımızda olan kişilerden talep gelirse çakra dengelemesi yapmak en uygunudur. Ancak, insanlar sarkaç ile enerji dengeleme çalışmaları yapıldığından haberdar olmadıkları için onlara konuyu kısaca anlattıktan sonra, böyle bir dengeleme isteyip istemediklerini sorabilir ve böylece iznimizi alabiliriz…

Enerji dengeleme çalışmalarında, genelde sarkacımızın dönüşleri şu şekilde yorumlanır.

    Saat yönünün tersinde: Negatif enerjilerin giderilmesi, temizlenmesi…

    Saat yönünde: Pozitif, olumlu enerjilerin yüklenmesi..

Sarkacımızın yaptığı dairesel dönüşler ne kadar güçlü ve hızlı olur ve uzun sürerse;

    Saat yönünün tersinde: Yoğun bir enerji temizliği

    Saat yönünde: Yoğun bir enerji yüklemesi

yapıldığı anlamına gelir.

Şimdi sırayla, sarkacımızla bir başkası üzerinde hem yanımızdayken hem uzaktayken, hem de kendimiz üzerinde çakra ve meridyen dengelemesi nasıl yapabiliriz, ağrıyan bir yerimizin ağrısını nasıl giderebiliriz, mekan dengelemesi, yiyecek ve içeceklerimizin dengelemesini nasıl yapabiliriz, bunları ve diğer başlıkları görelim...

 

Sarkacınızın Kurulum ve Uygulanması

Pozitif enerjiler saat yönünde bir dönüş hareketi gösterirler, saat yönünün tersinde olan dönüş hareketleri ise genelde negatif enerjilerdir. Kısaca

Saat Yönü = Pozitif, (+) ya da EVET yönü  Saat Yönünün Tersi = Negatif, (-) ya da HAYIR yönü

olarak bilinmektedir.

 

Öncelikle rahat bir sandalyeye sırtınız dik, bacaklarınız birbirine paralel ve de ayaklarınız yere basacak şekilde oturun.

 

Sarkacınızı “Saat Yönü” yazan dairenin tam ortasında ve 1-2 cm. üzerinde tutun. Bilinçli olarak saat yönünde sarkacınızı bir süre hareket ettirin ve içinizden veya sesli olarak şöyle deyin.


“Bu dönüş benim EVET’im .”

Sarkacınızı “EVET” yazan dairenin ortasında ve 1-2 cm üzerinde tutun. Ve içinizden veya sesli olarak


“ Bana EVET’imi göster.”

diyerek sarkacınızdan sorduğunuz sorulara EVET cevabı vereceği zaman yapması gereken dönüşü göstermesini isteyin.sarkacınızın dairenin üstünde, saat yönünde kendiliğinden dönmesini bekleyin.

Yukarıda ki 2 maddeyi bolca pratik yapın.saat yönünde kendiliğinden dönmesini bekleyin. Normalde sarkacınız her istediğinizde ve her uygun ortamda EVET’inizi göstermelidir.

Sarkacınızı “Saat Yönünün Tersi” yazan dairenin tam ortasında ve 1-2 cm. üzerinde tutun. Bilinçli olarak saat yönünün tersinde, sarkacınızı bir süre hareket ettirin ve içinizden veya sesli olarak şöyle deyin.


"Bu dönüş, benim HAYIR’ım .”

Sarkacınızı “HAYIR” yazan dairenin ortasında ve 1-2 cm üzerinde tutun. Ve içinizden veya sesli olarak


“ Bana HAYIR’ımı göster.”

diyerek sarkacınızdan sorduğunuz sorulara HAYIR cevabı vereceği zaman yapması gereken hareketi göstermesini isteyin. saat yönünün tersinde kendiliğinden dönmesini bekleyin.

 

Yukarıdaki 2 maddeyi bol bol pratik yapın. istediğiniz sonucu alana kadar tekrar edin. sarkacınızın, saat yönünün tersinde kendiliğinden dönmesini bekleyin. Normalde sarkacınız her istediğinizde ve her uygun ortamda, EVET’inizi gösterdiği gibi HAYIR’ınızı da göstermelidir.

 

1. Yukarıdaki şekillerin hiçbiri kullanılmaksızın, sadece “Bana EVET’imi göster” ve “Bana HAYIR’ımı göster” diyerek kişi, sarkacın göstereceği harekete göre EVET ve HAYIR’ını belirleyebilir. Nitekim bu nedenle, bazı sarkaç kullanıcıları, EVET olarak saat yönünün tersini, HAYIR olarak da saat yönünü belirlemişlerdir. Fakat en yaygın kullanım yukarıda anlatıldığı gibidir.

 

EVET ve HAYIR’ınızı belirledikten sonra başlangıçta şu anlaşmayı da kendimizle yapmak alacağımız cevapların sağlıklı olması açısından faydalı olacaktır.

 

Sarkaçla çalışmaya başladığım ya da sarkaca soru sorduğum her zaman Besmele ile başlar Allah tarafından korunur ve kollanırım. Sorduğum sorulara alacağım cevaplar, benim ve bütünün hayrı için mümkün olan bütün kaynaklardan fayda ile gelir. Eğer sorduğum soru, açık, anlaşılır ve sormaya iznimim olduğuve gayb olmadığı bir soru ise, bu cevabı sarkacım bana EVET veya HAYIR dönüşlerini yaparak iletir

Bu anlaşmanın bilinçaltınız tarafından anlaşılıp anlaşılmadığını, sarkacınıza

“Şimdi okuduğum anlaşma metni, bilinçaltım tarafından anlaşıldı mı?”

sorusunu sorarak öğrenebilir ve böylece sarkacınız ile ilk uygulamanızı yapabilirsiniz.

Bu sorunuza sarkacınız HAYIR dönüşü yaparak cevap verirse ya da sabit bir şekilde durursa yukarıdaki anlaşma metnini sesli bir şekilde birkaç kere daha okuyun ve yeniden yukarıdaki soruyu sorun. Sorunun cevabı EVET gelene kadar da bu uygulamayı tekrarlayın.

Şimdi çok basit, cevabı EVET ve HAYIR olan aşağıdaki gibi sorular sorarak sarkacınız ile çalışmaya devam edebilirsiniz.

Noktalı yerleri önce doğru bir şekilde daha sonra da yanlış şekilde doldurarak soruları yeniden sorabilir ve benzer şekilde cevabını bildiğiniz başka sorular sorarak çalışmanızı zenginleştirebilirsiniz. Bu aşamada cevabını çok merak ettiğiniz önemli sorular sormamanız önemlidir. Çünkü büyük bir olasılıkla alacağınız cevaplar yanlış olacaktır…

Benim adım ……. mi ?

Ben ……….. Doğumlumuyum ?

Ben Beşiktaş takımınımı tutuyorum ?

Ben ……….`damı yaşıyorum?

Bu soruları …. Olan yerleri kendinize göre uyarlayabilir ve kendinize göre sorular sorup evet yada hayır dönüşleri alabilirsiniz.

 

NOT:

Sorduğunuz bir soruya sarkacınız, EVET ve HAYIR için belirlediğiniz hareketlerden farklı bir hareket yaparak cevap veriyorsa veya hiçbir hareket yapmadan duruyorsa, veya ortada bir salınım mevcutsa bu durum, o an için sorunuzun cevabını almaya hazır olmadığınız ya da sorunuzun cevabını almaya izniniz olmadığı veya gelecekle yani gayb sorusu sorduğunuz  anlamına gelir. Sorunuzun cevabını almaya hazır olmanız için sorularınızı net sorun. sorunun kim adına ise muhakkak izin alınmalıdır.Sorcağınız soru gelecekle ilgili bir soruysa cevap alamazsınız.

 

Sarkacınızı günlük yaşamınızda kullanmaya, önce basit şekiller üzerinde uygulama yaparak başlamak bu işe ısınmak için çok güzel bir imkan sunar.

Öncelikle rahat bir sandalyeye sırtınız dik, bacaklarınız birbirine paralel ve de ayaklarınız yere basacak şekilde oturun. Sarkacınızı aşağıdaki her bir şekil üzerinde tutun ve sarkacınızı şekil önce saat yönünde olan şekle bilinçli bir şekilde hareket ettirin. Bu esnada içinizden veya sesli olarak sarkacınıza

 “Bu benim “Evetim” deyin.”

Daha sonra saat yönünün tersinde  olan şekle bilinçli bir şekilde hareket ettirin. Bu esnada içinizden veya sesli olarak sarkacınıza

“Bu benim “Hayırım” deyin.”

Yani sarkacımızı saat yönünde bilinçli bir şekilde döndürerek soracağımız sorulardan alacağımız Evet cevap dönüşlerini sarkacımıza ve bilinçaltımıza tanıtmış olduk.Aynı şekilde sarkacımızı saat yönü tersinde bilinçli bir şekilde döndürerek soracağımız sorulardan alacağımız Hayır cevap dönüşlerini sarkacımıza ve bilinçaltımıza tanıtmış olduk.

 

Bu durumu şöyle izah edeyim.Sarkacı saat yönünde bilinçli çevirmemiz bizim evetimiz.Sarkacı saat yönü tersinde bilinçli çevirmemiz bizim hayırımız oldu.Burasını doğru anladıysak şimdi sorular sorabiliriz.

Bu ve bunun gibi evet yada hayır cevabı alabileceğiniz soruları sarkacınıza sorabilir ve bolca pratik yapabilirsiniz.

Sarkacımız kurulmuş oldu.Bundan sonraki uygulamalar tamamen sizin kafanızda oluşturmak istediğiniz alanlarla ilgilidir.

Mesela sağlık alanında araştırmalarınız varsa bu alanda çizimler yapıp sorular sorup cevap alabilirsiniz.

ÖRNEK ÇİZİMLER

SİZLERDE KAFANIZDAKİ OLUŞTURDUĞUNUZ ÇİZİMLERLE BİZLERLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ

 

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

YAPILAN YORUMLAR

 1. Yadigar

  İlk defa sarkac kullanımını anlatarak öğreten bir site buldum, çok teşekkür ederim...

  • access_time 19 Kasım 2023, 23:37
  • CEVAPLA
 2. sseref ince

  faydalı oldu.

  • access_time 06 Ocak 2020, 23:47
  • CEVAPLA
 3. Ercan

  Güzel bilgiler teşekkür ederim

  • access_time 14 Eylül 2019, 07:35
  • CEVAPLA