11 Ağustos 2023, 22:32 tarihinde eklendi

Özgürleşmek için eterik bağları kesmek

Özgürleşmek için eterik bağları kesmek

Çevremizde var olup biten her şey bizi kendine bağlar ve bu bağlar çözülmedikçe özgür kalamayız ve özgürlük olmayınca da korkular ve gelecekle ilgili endişeler artar.geçmişle ilgili tekrarlar geleceğimizi etkilemeye devam eder.

Bu bağlara eterik bağlar denir.Kordon şeklindedir göbek bağı gibidir.O bağ kopmadıkça var olan olaylarla ilişkimiz kesilmez.Özgür kalamayız.Obsesyonun en son safhasına kadar gidebilir.Bunlardan kurtulmanın ya da özgür kalmanın yolu

Hayatımızı etkileyen kişiler için

1) Ortamın loş ve sessiz olması tercih edilir.Mum,tütsü ya da aromatik yağlar gevşemenin artması için kullanılabilir.(mum beyaz veya yeşil renkli olmalıdır).Rahat kıyafetler genelde açık renkli olması tavsiye edilir hiç bir şekilde sıkmamalıdır.Bu ortam sağlandıktan sonra bir süre çok derin nefes alımları yapılmalı ve sadece burundan alınıp verilmelidir.(yapmadan önce tuzlu suyla duş almak sizi negatif etkilerden arındıracaktır.)

2)Yeterince gevşedikten sonra kendimizi huzur verici doğa ortamında hayal etmeliyiz.bağdaş kurmuş bir şekilde kendimizi hayal ediyoruz.Ve bizi olumsuz etkileyen kişiyi çağırıyoruz. Bize selam veriyor ve tam karşımıza oturuyor. Biz de nazik bir şekilde ona selam veriyoruz. Aramızda ki bağı kesmek için elimize makas alıyoruz ve ilk göbek kısmından kesiyoruz kendimize ait olan tarafı sonra makası o kişiye veriyoruz. O da aynı şekilde bağını kesiyor. İki kişi arasında bulunan mor alevli ateşin için var olan kordonu atıyoruz ve yok oluncaya kadar onu izliyoruz. Yok olunca karşımızdaki kişiye teşekkür edip onunla vedalaşıyoruz.

Yalnız bu çalışma sizi çok etkileyen olumsuz kişiler için yapılması uygundur. Çok iyi karar verilmesi gerekir.

Sizi bağlayan kurtulmak istediğiniz eşya ve benzerleri için(ev mobilya veya satmaya çalıştığınız şeyler):

Aynı şekilde meditasyona oturulur.

Sizi bağlayan eşyalara bedeninizde nasıl agılıyorsanız o organı kullanmalısınız. Ev ise ayaklarınızdan bağlı olursunuz kordonlara. Elle tuttuğunuz eşyalara ellerinizle bunun gibi..

Bu sefer bulunduğunuz yerde hayal ediyoruz üstümüzde bembeyaz bir kıyafet oldugunu hayal ediyoruz.

Örnek olarak evi ele alırsak ayaklarımızdan eve bağlı olan kordonu gözümüzün önünde canlandırıyoruz ve makası alıp ilk kendimizden sonra da evden kesiyoruz.Yine mor alevli ateşimize atıyoruz ve yok oluncaya kadar bekliyoruz.Yok olduktan sonra minnet duygusuyla ona içten bir teşekkür ediyoruz ve vedalaşıyoruz.

Tabi hepsi meditasyon şeklidir imgeleme metodudur.

Satmaya çalıştığınız eşyalar için çok etkilidir.Fakat bunu yapmak istediğiniz gün moralinizin düzgün olmasına yani dengeli bir şekilde oturmak gerekiyor.Sakin ruh haliyle yapmak gerçekleşmesi için ilk etkendir.artısı ve eksilerini düşünerek meditasyona başlamak en sağlıklısı.


Kaynak:
hayatimdegisti.com
reikialanya.com

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *