04 Mart 2019, 01:41 tarihinde eklendi

HOŞGELDİN !..

HOŞGELDİN !..

   Internet Okyanusu'nun hangi kıyısından geldiğinin hiç önemi yok cinsiyetinin dininin mezhebinin tarikatının hiçbir önemi olmadığını belirtmek istiyorum sadece buradasın Belli ki bir bilinç akımı seni buralara sürükledi.

   Bir yerden bir başlangıç yapmak istiyorsun ama hep başlayamıyorsun. Kafan çok karışık.Bir şeylere bir anlam vermek istiyorsun ama kelimeler karışık, kavramlar karışık… Bir yol gösterici arıyorsun ama güvenemiyorsun inanamıyorsun samimi bulamıyorsun bir türlü. samimiyetsizliğe riyakarlığa sabrın kalmamış belli. Güvenebileceğin inanabileceğin gerçekten samimi candan karşılıksız bir dost arıyorsun. Koşulsuz beklentisiz bir arayış bu sanki istediğin. Aslında çok şey istemiyorsun hayattan. Ne para ne makam ne Şöhret aradığın. Huzur mutluluk sevgi arıyorsun. Aslında içinde var olan şeyleri uzakta arıyorsun kim bilir…

    Bu vakte kadar hep vicdanının üstünü örtmüş dün işte aradığım bu demiştin. Hepsi tıpkı bir güneş gibi bir ay gibi bir yıldız gibi sönüp gittiler. Aslında varlardı ama istediğin bu değildi .Artık şimdi güvendesin tek başınasın bir yerden başlamalısın. Gece olsun balkona ya da cama çıkmalısın. Şöyle usulca gökyüzüne bakıp derin derin burnundan nefes almalı ağzından vermelisin Bu durumun bir süresi yok beynim rahatla ya ne kadar nefes alıp vermelisin.Işıl ışıl yanan Yıldızlara bir bak sayabiliyor musun? evrendeki yerini ve neden bu bedende bu dünyada bu kentte bu evde bu anne ve baba vesilesiyle ve bu çevrede dünyaya geldin ? Tercihlerin senin tercihlerin mi bak nefes aldın bak O yıldızları gördün ne kadar şanslısın şükre de biliyor musun? Demek ki daha şükredecek çok şeyimiz varmış idrak edebiliyor musun? şimdi kafan biraz rahatladıysa

          Düşün ilk başa dön çocukluğunda ne kadar mutluydun değil mi? küçük şeylerle mutlu olabiliyordun şimdi ergenliğe gel ilk günahını hatırla sonrasında günahlarını.. Çocuklukla arasındaki fark çocukken iyi niyetlydik,Büyüdükçe çevresel şartlar, aile, arkadaş ortamı ,sosyal medya, televizyon ve benzeri durumlarla şartlandık ve taklit etmeye başladık sormadık sorgulamadık akışa bıraktık hayatımızı… Hayatımıza girenler bir şeyler bıraktılar biz de bir şeyler öğrendik ve öğrettik kendimiz gibi olanları hayatımızda çektik ve sonrasında karşımızdakileri suçlandık. Aslında biz de öyleydik. Maskeler taktık hep birini çıkarmadan diğerini taktık kimseyi üzmeyelim kırmayalım derken aslında Bilgisizlik cahildik Üzülen hep biz olduk. Üzdük üzüldük kırıldık dağıldık derken geçmişteki en enkazlarla kimi zaman güzel hatıralarla bugünlere geldik. Dönüp arkamıza baktığımızda hayat bize bir şeyler öğretmişti.Şimdi bunlar geride kaldı bak hala bir arayış içindesin ve ümidini hiçbir zaman kaybetmedin.

       Şimdi sorgulama zamanı

       Düşün ilk hatayı nerede yaptın?

       Düşün Bu konudaki hatan ne idi ?

       Düşün sen hep mi haklıydın

       Düşün %100 haklı değildin yüzde on dahi olsa haksızlık payın vardı

       KOCAMAN BİR “KABUL”

bir yerlerde hata yaptık hayatın karmaşık alanları bize düşünmemizi unutturdu. Peki şimdi ne yapmalıyım diyorsun içinden.

     Birincisi artık kendini suçlamaktan vazgeç. Cahildin bilgisizdin ve o hata ve günahları yaptın çünkü elinde ne yol gösterici bir rehberin ne de sağlam bir dostun vardı. Şimdi tekrar hatırla seni yaradanı şimdi tam zamanı. Ona geri dönüş yapmayı ona hatanı kusurunu yanlışlarını ifade etmenin tam zamanı şimdi. Al abdestini yönel Rabbine koşullanma ile olan dini bilgileri namaz ritüellerini at bir tarafa.Dur kıyamda aklında olanları kendi dilinle anlat Rabbine.. O Her dili biliyor dilleri de yaratan o zaten. Samimi ol kalpleri de o biliyor kalpten Güven ona işi havale etmişsen olmuş bil zaten. Kendi dilinle günahını ifade et kendi dilinle olmayı istediğin durumu söyle ne bileyim işte iç dünyanı eksiksiz söyle Rabbine. Secdelerde yalvar yakar Teslim ol Rabb'ine.

     Sonrası mı güzelce Tövbeni et düşün güzelce. Allah'a söz verip de yapmadığın unuttuğun bir adağın var mı ? tekrar düşün yerine getirmediğin bir yeminin var mı?  Tekrar düşün kul hakkını tekrar düşün yalanın var mı ? Bunlardan samimi bir şekilde Tövbe Et. Gönülden kalpten Yakar Rabbine.

     Şimdi iki direk söyleyeceğim sana Bunlardan birisi Salat diğeri de zekat Salat eylemi Kuran'ı anladığın dilden Nuzül sırasına göre okuyup önce kendini eğitmek ve namazlada bu eğitimi tek başına ya da toplulukla rabbul alemine ifade etmektir zekatsa Hem maddi hem de manevi sahip olduğun şeylerden arınmaktır bazen saçma düşüncelerden arınmak bazense nefsin kötü isteklerinden arınmaktır Yani temizlenmektir bilhassa..Malını rabbul alemine sigortalatmak zekatla mümkündür. Şimdi yolu gördün ve azm etme zamanı. Yol başladı ve bu yolda oturup kalma sürekli kendini geliştir hataların muhakkak olacak kınayanın kınamasından korkma Her işinde Rabbine rağbet et şunu da sakın unutma seni kızdıran seni üzen seni öfkelendiren kişiler aslında seni eğiten öğretmenlerindir

       Aslında kızdığın şey senin içinde olan şeydir.Sen de böyle bir şey var ki o kişiye o davranışa kızıyorsun. Karşına çıkan insanlar değişsede o davranışlar değişmeyecek bunu biliyorsun. insanların kötü olmadığını asıl kötü olanın o davranışlar olduğunun farkına var artık.Isırsa bile akrebi sevmeyi unutma fıtratında o şekilde olanı kınama Kötü zan yapma sadece dua et ıslahına temenni et ve başına gelene de sabret sabredebildiğin kadar. oku yaratan Rabb'inin adıyla Oku ayetiyle okumaya başladın artık hem kitabını hem de kendini hem de insanları hem de hayatı okumaya başladın. Bazı kalıplaşmış davranışların var artık onlar sende yıkılmaz Tabu olmuş.Kesin bir İnançla rabbinden bu tabuyu yıkma isteğini iste.O sana muhakkak cevap verecektir. Esmaül Hüsna'yı oku ve güzelin iyi'nin Barış'ın merhametin sevginin aslında onun ismi olduğunu göreceksin. Sen kendini hayatı rabbini sevdikçe onun Vedud ismini zikrettiğini farkına varacaksın.

       İşte böyle yolcu kardeşim kimseye aklını fikrini kiraya verme oku kitabını zikret bu en güzel Rabb'inin isimlerini, gerçekleştir Salatı ni unutma sakın zekat vermeyi arınmayı .Bir de azmet bak gör nelere tanık olacaksın Benden bu kadar sakın ha Allah'la arana kimseyi koyma amellerine yazık edersin sığın Rabbine o sana yeter

Hasbinallah ve niğmelvekil niğmel Mevla ve niğmel nasir

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *